Young Wallander Dizi Analizi


Netflix’in en ironik dizilerinden bir tanesi olan Young Wallander, bir dedektif dizisi. İzleyenleri adeta kendine hayran bırakan Young Wallander, Henning Mankell’in Kurt Wallander isimli romanından uyarlanmış olan bir dizidir. Netflix’in orijinal yapımları arasında ki yerini alan söz konusu dizi, Modern İsveç’te geçmektedir. Bu büyüleyici ve orijinal hikayede Henning Mankell’in dedektifi olan Kurt Wallander’in etkileyici ve nabzı en yüksek seviye de tutan ilk vakası izleyici ile buluşuyor. Yirmili yaşlarında bir polis memuru olan Kurt Wallander, kendi kimliğini oluşturabilmek ve profesyonel bir polis memuru olabilmek için farklı vakalar ile ilgilenerek kişisel tecrübelerini de geliştirmeyi hedeflemektedir.

6 Bölümlük Mini Dizi Young Wallander


Young Wallander, 6 bölümden oluşan mini bir dizi olarak ifade edilebilir. İlk sezonun çekimleri 2019 yılında başlanmış olup dizinin oyuncu kadrosunda hem İngiliz hem de İsveç oyuncular yer almaktadır. Geçtiğimiz yıllarda Kurt Wallander romanı pek çok dizi ve filmde kaynak olarak kullanılmış olan bir romandır. Bu doğrultuda Kurt Wallander’in ilk defa Netflix orijinal dizini ilham vermiştir. Youn Wallander’ın yaratıcılığını üstlenen şirket ise Banijay Grup Yellow Bird UK olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra söz konusu şirket 2008 yılında da BBC’de yayınlanmış olan Wallander dizisinin de yapımcılığını üstlenmiştir.

Young Wallander Dizisinin Konusu


Yukarıda da bahsedildiği gibi dizinin temel konusu, yazarın muhteşem dedektif Kurt Wallander ile tanışmasıdır. Dizinin yönetmeni Ole Endresen ve Jens Jonsson ike senaryosunu ise Anoo Bhagavan olduğunu ifade edebiliriz. İsveç’te geçen dizi, Wallander’in gençlik yıllarını konu etmektedir. Dedektifliğe yeni başladığı yıllarda geçen söz konusu dizi Wallander’in kişisel ve profesyonel hayatının nasıl şekillendirildiğini anlatmaktadır. Dizinin en önemli karakterleri başta Kurt Wallander olmak üzere Frida Rask, Hemberg, Mona, Jasmine, Reza Al-Rahman, Ibra, Mariam, Gustav Mucnk ve Bash şeklindedir. Netflix’in en güzel ve özel dizileri arasında yer alan diziyi izleyerek muhteşem maceraların içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Hadi, hemen Netflix’i açın ve bu efsanevi dedektif dizisinin ilk sezonunu bir solukta izleyin.
dt 1.220 gün önce

Sevdiğiniz dizileri yakından takip edin

Dizi sayısı

26684

Bölüm sayısı

716913