Queen's Gambit İzleyenlerin Seveceği 5 Dizi


Walter Tevis’in bir romanında uyarlanan Queen's Gambit, 23 Ekim’de Netflix’te yayına girdi. Yedi bölümden oluşan bu mini dizi, dram kategorisinde yer alıyor. Uzun zamandır Netflix’in en iyi 10 listesinde bulunan Queen's Gambit dizisi, pek çok kişi tarafından ilgi çekti. Queen's Gambit’in ikinci sezon şansı yok denecek kadar az. Dizi tutkunları ise alternatif yapımlar arıyor. Bu yazıda, Queen's Gambit izleyenlerin hoşuna gidecek 5 diziyi sıraladık!
Queen's Gambit dizisindeki aynı tematik yapı ve üslubun tadını veren 5 diziyi sizler için seçtik. Şimdi, hep birlikte bu dizilerin neler olduğuna göz atalım…

5- Pitch


Pitch, This Is Us’un yaratıcısı Dan Fogelman tarafından yayınlanan kısa ömürlü bir yapımdı. Dizide Kylie Bunbury, Major League Baseball’da oynayan ilk kadını canlandırıyor. Dizi, Queen's Gambit ile aynı ritimlerin çoğunu sunuyor. Pitch, her biri yaklaşık 40 dakika süren 10 bölümden meydana geliyor.


4- Godless


Godless dizisi Queen's Gambit ile aynı temaya sahip olmasa da kimi zaman benzer tadı verebiliyor. Godless, tıpkı Unforgiven gibi Western filmlerine modern bir yorum getiriyor. 7 bölümlük bu seri, günümüze uygun bir hikâyeye odaklanıyor ve bolca aksiyon içeriyor.


3- Eastbound & Down


HBO yapımı olan bu dizi, Queen's Gambit benzeri yapımlardan yalnızca biri. Eastbound & Down dizisindeki ana karakter efsane beyzbol oyuncusu Kenny Powers’ın yaşamına ayna tutuyor. Popülaritesinin kaybolmasıyla birlikte bir çöküş dönemine giren Kenny Powers, bir süre sonra memleketine dönüyor ve burada bir okulda öğretmenlik yapmaya başlıyor. Olay örgüsü ve komedi beklentilerine en iyi şekilde yanıt verebilmesi ise dizinin öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.


2- Pushing Daisies


Queen's Gambit’de 60’ların sonlarında tamamen yeniden yaratılan dünyayı sevdiyseniz, Pushing Daisies’in masalsı görünümlü harika dünyası da ilginizi çekecektir. Dizi, özel yeteneği olan bir fırıncıyı konu alıyor. Lee Pace, ölü insanlara dokunabilme ve onları hayata döndürebilme yeteneğine sahip. Bu yeteneğin tek dezavantajı ise ikinci dokunuşta ölümün kaçınılmaz olmasıdır.


1- Russian Doll


Queen's Gambit’in Art Deco estetiği Russian Doll dizisinde de karşımıza çıkıyor. Ayrıca dizide, Queen's Gambit’de olduğu gibi zor koşullarla başa çıkma konularına değiniliyor. Nadia, dizinin ana karakteri ve doğum günü partisinden sonra bir trafik kazası geçirerek yaşamını yitiriyor. Ölümünden sonra kendini yine aynı partide buluyor ve olayları anlamaya çalışıyor.


35 1.189 gün önce

Sevdiğiniz dizileri yakından takip edin

Dizi sayısı

26684

Bölüm sayısı

716915