2021 Yılında Merakla Beklenen 5 Dizi


2020 yılında yeni tip korona virüs (covid-19) nedeni ile hepimizin evde kaldığı günlerde bol bol dizi izlendi. Netflix, BluTV, HBO, Amazon Prime, Disney + derken bütün platformlardaki dizilerin suyunu çekmesi ile birlikte gözler 2021’de çıkacak olan dizilere çevrildi. Platformlarda yer alan dizilere yenileri eklenirken öte yandan hali hazırda yayında olan dizilerin yeni sezonları gelmek üzere. 2021 için geri sayım yapılırken diğer bir yanda dizi severler 2021’de çıkacak diziler için geri sayım yapmaya başladı. 2021 yılında popüler filmlerin dizileri, devam eden dizilerin yeni sezonları sevenleri ile birlikte buluşacak gibi görünüyor. Covid-19 tedbirleri nedeni ile ara verilen çekimlerinde sınırlı sürede hız vererek yeni sezonları ve ilk sezonlarını 2021 yılına yetiştirmeyi başlayan diziler listemizin ilk 5’i işte sizlerle;

1 - Marvel Severler Buraya Vision ve Wanda’nın Süper Kahraman Şovu Geliyor - Wandavision


Marvel sinematik evrenin sevilen karakterleri Wanda ve Vision’ın hikayesini konu alan Wandavision dizisi, The Falcon and the Winter Soldier’ın gelecek yıla ertelenmesi ile birlikte 2021 yılında vizyona gireceği belirtildi. Marvel evreninin tutkulu aşıklarını konulan dizi sizleri büyülemeye hazırlanıyor. Disney+ da yayınlanacak olan ilk Marvel Sinematik Evreni programı olacak. Bir süredir dizinin standart bir dizi olmayacağı bir süper kahraman şovu olunacağı biliniyordu. Şovda Vision (Paul Bettany) ve Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) fragmanlarda bir banliyöde yaşadığı ve “normal” bir yaşam sürdükleri görülüyordu. Bunun klasik bir sitcom formatından çok daha farklı olacağı düşünülüyor. Fakat Marvel hayranlarının bildiği gibi (SPOİLER UYARISI) Vision, Infinity War filminde öldürüldü. Dizinin fragmanında da ima edilen bir şey vardı, işler kesinlikle görüldüğü gibi değildir.


2 - Zaman Algınız ile Oynamayın Yeni Sezonu ile The Witcher Karşınızda


Geralt of Rivia ekranlara geri dönüyor. The Witcher’ın fantastik evreninde, yüzyılı aşkın süredir bir arada yaşayan insanları, elfleri, cücelerin hikayesi anlatılıyor. Bu farklı ırkların arasındaki barışın sona ermesi ile birlikte ve yeni ırkların arasında savaşların patlak vermesi ile birlikte gelişen olayları konu alıyor. The Witcher olarak nam salan ve acımasız bir suikastçı olan Geralt of Rivia’nın vaadedilen çocuğunun doğumunu beklemektedir. Bu çocuk tüm evrenin dengesini değiştirecek güce sahip bir çocuktur. İlk sezonunu 2019 yılında farklı bir zaman örgüsü ile izlediğimiz hikâyenin devam niteliğini taşıyan sezonu ise 2021 yılında seyirci ile buluşacak.
2019 yılında Netflix’de yayınlanan ve platformun en popüler dizilerinden biri olan The Witcher’ın ikinci sezon çekimlerine başlanılmış fakat ikinci sezon yanının 2021 yılında yapılacağı belirtilmişti. Şovmen Lauren Schmidt Hissrich, The Witcher 2. Sezonunun 2021 yılında yayınlanacağı belirtmişti. Hikayenin kafa karıştırıcı zaman örgüsü nedeni ile 2. sezonun sezon 1’den çok daha doğrusal bir zaman örgüsüne sahip olacağını söylendi. Dizinin ilk sezonu 8 bölüm sürmüştü. Oyuncuları arasında ise, Henry Cavill, Freya Allan, Eamon, Farren, Anya Chalotra, Joey Batey, MyAnna Buring, Royce Pierreson, Mimi Ndiweni, Wilson, Radjou-Pujalte, Anna Shaffer, Mahesh Jadu yer alıyor. Dizinin ilk sezonu 8 bölüm iken, bölümlerin her biri ortalama 47-67 dakika uzunluğunda. Diziyi ülkemizde Netflix platformundan izleyebilirsiniz.


3 - Kim ve Park Ailesinin Hikayesi Devam Ediyor. Parazit Dizisine Hazır Olun


2020 yılının başlarında yayınlanan ve büyük ilgi gören Parazit filmi 2021 yılında dizi oluyor. Yayınlandığı dönemde tüm ödülleri toplayan ve eleştirmenlerden tam not alan Parazit filmi bir kez daha ödülleri toplamak için ekranlara geliyor. HBO’nun yapımcılığını üstlendiği dizi aynı isimli 2019 Bong Joon-Ho film ile ilgili olacağı biliniyor. Dizinin duyurulduğu zamanda ise İngilizce bir yeniden yapım mı yoksa filmin hikayesinin bir devamı olarak mı ortaya koyulacağına dağıl bir açıklama yapılmadı.
Diziye ilham veren filmin hikayesi ise, Park ailesi aile bağları ile elde edilen servetin klasik bir örneğidir. Diğer yandan filmde görülen Kim Ailesi, sokak zekası bakımından zengin fakat maddi açıdan fakir bir ailedir. Şans ve kader bu iki ev halkını bir araya getirir. Kim ailesinde bulunan ve kolej çağındaki Ki-woo tarafından manipülasyon konusunda yetiştirilen Kim çocukları, öğretmen ve sanat terapisti görevleri ile kendilerine hızlı bir şekilde Park ailesinin arasına yerleşti. Kim’ler vazgeçilmez lüks hizmetler sunarken, Park ailesi ise habersizce evdeki her şeyi Kim ailesine kaybeder. Asalak bir misafir olarak yaşayan Kim ailesinin yeni keşfettikleri konfor tehdit edildiğinde, vahşi ve zorlayıcı bir üstünlük mücadelesi başlar. Mücadele Kim ve Park ailesi arasında kırılgan yapıyı tehdit eder.


4 - Ozark Platosunun Hikayesi Final Sezonu ile Ekrana Geri Dönüyor


Ozark heyecan dolu hikayesi ile ekranlara geri dönüyor. Ailenin Ozark platosundaki heyecanlı ve maceralı hayatına tekrar dahil olmaya hazır mısınız? Karakterlerini derin bir girdaba sürükleyen Ozark, hangi karakterine çıkış tabelası gösterecek? Bu sorunun cevabı 4. Sezonda gizli. Final sezonu olan 4. Sezon ile ekranlara veda eden Ozark önceki sezonları 14 bölümden oluşan Ozark’ın final sezonu olan 4. Sezonu yedişer bölüm olacak şekilde iki parça halinde yayınlanacak. Netflix’de yayınlanan Ozark sevenleri ile 2021’de buluşacak.
Ozark başrol oyuncusu, yönetmeni ve yapımcısı olarak Jason Bateman’ın katkıda bulunduğu Ozark, Chicago banliyösünde yaşayan sıradan bir aile babası olan Marty Byrde’ın Finans ve Danışmanlık Şirketi’nin Meksika’nın en büyük ikinci uyuşturucu kartelinin para aklama işine karışması ile birlikte sarpa saran olayları anlatmaktadır. Ailesini korumak adına eşi Wndy ve Charlotte ile Jonah adında iki erken çocuğu ile Ozark platosunda taşınmasının konu alıyor. Şimdiye kadar yayınlanan 3 sezonu toplamda 30 bölümden oluşuyor. Dizinin bölümleri ortalama 52-80 dakika uzunluğunda. Ülkemizde diziyi Netflix programından izleyebilirsiniz.


5 - The Handmaid's Tale Yeni Sezonu ile Büyülemeye Devam Ediyor


Feminist bilim kurguya doymak için tercih edebileceğiniz bir dizi olan The Handmaid’s Tale’in yeni sezonu geliyor. Yakın bir zamanda yayınlanan tanıtım fragmanı ile birlikte sevenlerine göz kırpan The Handsmaid’s Tale 2017 yılında başladığından beri her yıl yeni bir sezon ile sevenlerinin karşısına çıktı. 2020 yılında pandemi nedeni ile bir yıldan fazla ara vermek zorunda kaldı. Fragramda yer alan bilgiler doğrultusunda dizinin 4. Sezonunun 2021 yılında yayınlanacağı belirtildi.
Margaret Atwood’un aynı isimli romanından uyarlanan The Handmaid’s Tale, Gilead isimli bir toplumda geçen dizi, doğal sebepler nedeni ile nüfus düşüşü yaşayan bu toplumda kadınlar devletin bir malı olarak kabul ediliyor. Toplumun yeniden çoğalması için üreme hizmetine zorlanan Offred’in bu acımasız koşullarda hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Şimdiye kadar 3 sezonu bulunan dizinin her sezonu 14 bölümden toplamda 36 bölüm. Bölümlerin ortalama süresi ise 47-60 dakika uzunluğunda. Dizi ülkemizde BluTV platformunda yayınlanmaktadır.
2021 yılında en çok beklenen dizileri arasında yer alan ilk 5 diziyi sizlerle paylaştık. BluTv’den Netflix’e kadar birçok farklı platformda yayınlanan diziler ile siz de farklı türlerdeki dizileri izleyebilirsiniz. Dizilerin yeni sezonları gelmeden önce eski sezonlarını izleyebilir ve yeni sezona yetişebilirsiniz.


İpek İnceoğlu 1.164 gün önce

Sevdiğiniz dizileri yakından takip edin

Dizi sayısı

26684

Bölüm sayısı

716913