Charles Dickens’ın güçlü hikâyesi A Christmas Carol, şimdi televizyon seyircileri için yeniden uyarlanıyor. Tom Hardy, Steven Knight ve Ridley Scott’u tekrar bir araya getiren yapım, fantastik bir dünyada, bir insanın kötü ve iyi arasındaki yolculuğunu anlatıyor!
Dünyaca ünlü İngiliz yazar Charles Dickens tarafından yazılmış “ A Christmas Carol “ romanının televizyon ekranlarına uyarlanmış hali, televizyon dizisinin ilk sezonu 3 bölüm sürecek.
Fantastik bir dünyayı anlatan dizi A Christmas Carol güçlü drama öğeleri içeriyor ve hikâyesi efsanevi yazar Charles Dickens romanı içerisinde yer verdiği öykülerden uyarlanıyor.
İngiltere’de BBC imzası ile izleyicisi ile buluşan A Christmas Carol dizisinin yapımcılarından biri ise tüm sinemaseverlerin tanıdığı Hollywood’un ünlü isimlerinden Tom Hardy!
Ridley Scott’ın sahibi olduğu Scott Free ve Tom Hardy’nin sahibi olduğu Hardy Son & Baker yapım şirketlerinin dizinin senaryosunu da oldukça ünlü bir isim üstleniyor. Taboo ve Peaky Blinders ile rüştünü ispat eden Steven Knight dizinin senaryosunu hazırlıyor.
Tom Hardy, Ridley Scott ve Steven Knight birlikteliğini son olarak Taboo’da görmüştük ve bu üç isim şimdi A Christmas Carol ile bir araya geliyor.
Charles Dickens’ın unutulmaz eserlerinden birisi olan A Christmas Carol’u eşsiz ve sıra dışı bir şekilde ele alan yapım, izleyenlerin beğenisini kazanacağa benziyor.
Dizinin yapımcılarından birisi olan Tom Hardy aynı zamanda dizinin başrollerinden birine hayat veriyor.
A Christmas Carol dizisi yönetmeni ise “Blood, Dracula, Occupation, The Last Kingdom” gibi filmlerin yönetmenliğini üstlenmiş olan ünlü İngiliz film yönetmeni Nick Murhpy!

A Christmas Carol Oyuncu Kadrosu


Oldukça güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip olan A Christmas Carol dizisinde;
Guy Pearce (Ebenezer Scrooge),
Andy Serkis (Ghost of Christmas Past),
Stephen Graham (Jacob Marley),
Charlotte Riley (Lottie),
Joe Alwyn (Bob Cratchit),
Vinette Robinson (Mary Cratchit),
Rutger Hauer (Ghost of Christmas Future),
Kayvan Novak (Ali Baba),
Lenny Rush (Tim Cratchit),
isimler yer alıyor.

A Christmas Carol Dizi Konusu


Charles Dickens’ın unutulmaz eserlerinden birisi olan A Christmas Carol televizyon dizisi olarak uyarlanıyor. Eserin daha önce beyaz perde versiyonu yapılmış ve seyircilerin beğenisini kazanmıştı.
Şimdi televizyon ekranlarına ilk sezonu üç bölüm sürecek bir dizi olarak yayınlanan A Christmas Carol hikayesinde cimri huysuz ve yaşlı bir adamın bir gecede yaşadığı büyük değişim anlatılıyor.
Kitapta geçen hikâyeye göre; Mukriz Scrooge bir Noel Arifesi gecesinde çok etkileyici bir rüya görür. Rüyasında ona üç tane ruh görünür. Bu ruhlar geçmişteki hali, gelecekteki hali ve şimdiki zamandaki halini temsil etmektedir.
Scrooge üç ruhla da ayrı ayrı seyahate çıkar ve geçmişini, geleceğini ve bugün ne yaptığını bir film gibi seyreder. Geçmişte yaptıklarından ve gelecekte yapacaklarından oldukça etkilenen Scrooge hayatını tamamen değiştirmeye karar verir.
Gördüğü rüyadan çok etkilenen Scrooge, hatalarının hepsinden büyük utanç duyar ve iyi bir insan olmaya karar verir.
Kötü bir insanın, iyi bir insana dönüşmesini ele alan hikâye A Christmas Carol her izleyicinin kendinden bir şeyler de bulabileceği, fantastik bir dünyada geçen güçlü bir hikâye!
35 1.270 gün önce

Sevdiğiniz dizileri yakından takip edin

Dizi sayısı

26684

Bölüm sayısı

716915