1 Ocak Tarihinde Exxen’de Yayınlananlar


Her geçen gün dijital dizi ve film platformlarına bir yenisi daha ekleniyor. 1 Ocak 2021 tarihi itibari ile dijital dünyada yerini alan yeni platform EXXEN. TV8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı tarafından kurulan Exxen içerisinde birçok farklı yerli yapım bulunuyor. İçeriklere kısaca bir göz attığınızda oldukça kaliteli ve tanıdık isimlerin yer aldığı programlar olduğunu görebilirsiniz.


Yeni Dijital Program Exxen


Exxen platformunun iki farklı üyeliği bulunuyor. Reklamlı ve reklamsız olarak ayrılan üyeliklerin reklamlı olan versiyonu 9.90TL iken reklamsız olanı 19.90TL. Platformun ücretleri ile ilgili ise Acun Ilıcalı; "Hedefim iki versiyon yapmak. Biri reklamlı, biri reklamsız olacak. Reklamlı olanda iyi bir indirim olacak. Bizim içeriğimizin bedava olma şansı yok. Şu anda platformun içindeki içeriğin değeri yıllık 900 milyon TL civarında. 900 milyon TL olduğu için 'bunu gel bedava seyret' deme şansımız yok. 'Exxen'in ücretini Türkiye'de hemen herkes ödeyebilecek." Sözlerini kullanmıştı. Ücret olarak bakıldığında Netflix ve BluTV gibi platformlar ile kıyaslandığında oldukça uygun fiyatlı olduğu göze çarpıyor. 1 Ocak tarihinden bu yana deneyimlediğim kadarıyla BluTV, Amazon Prime, Youtube Premium ve Netflix gibi reklamsız içerik platformlarına alışmış olan bir dijital izleyicinin reklamlı versiyona alışması oldukça zor. Platformun ücretlerinde diğer platformlarda olan “öğrenci” üyeliğinin bulunmaması da dikkat çeken diğer bir nokta. Öte yandan platformu kısaca deneyimleme ve diğer platformlar ile kıyaslama şansım oldu. Dizi ve filmlerinde toplam sürelerinin gösterilmemesi, hepimizin çok alıştığı introyu geç özelliğinin bulunmaması dikkatimi çeken eksiler olurken platform üzerinde indirme seçeneği henüz aktif değil. Reklamlar konusuna gelirsek yaklaşık olarak 10 dakikada bir ve dizi/filmi ilerlettiğiniz takdirde reklam çıkıyor. Bu bana ilk çıktığı zamanlarda PuhuTV’nin aldığı eleştirileri anımsattı.

Acun Ilıcalı’nın dijital dünyadaki ilk işi Exxen değil. Daha önce Netflix platformu için yapımcılığını üstlendiği bir parkur yarışması yayınlamıştı. Youtube, İnstagram, Twitter gibi sosyal medya platformlarında fenomen olan isimlerin yer aldığı Exatlon’dan sonra Acun Ilıcalı şimdi kendi dijital platformunu kurdu. Yayın tarihi belirli olmayan birçok farklı içeriğinde şimdiden tanıtımları yapılıyor. Yayınlanan içeriklere geçmeden önce yayın tarihi belli olmayan içeriklere kısaca bir bakalım. Sihirli Annem, Zeynep Bastık ve Konukları, Kirli Çamaşırlar, Garaj Exxen, Akıl Oyunları, Öğrenci Evi, Kral Şakir, Katarsis, Yetiş Zeynep, Ayak Tenis, Vahşi Şeyler, O Adam Oldun Mu?, Nasıl Zayıflarım?, Astrolojik Şifreler, Sürprizimiz Var, Şanslı mı Şanssız mı?, Buraların Yabancısıyız, Veteriner Hekim Tugay İnanoğlu ve Dostları, Alper Rende ile Kaçış, Sesli Güldüm, 2008 Milli Takım Hikayesi, Süper 1 Takım, Survivor Seçmeler, No Limit, Rol Kes, @EnesArıkan.

1 Ocak itibari ile Exxen platformunda hangi içerikler yayınlandı kısaca bir bakalım.

1 Ocak itibari ile yayınlanmış olan içerikler;
• Konuşanlar
• Gibi
• Fight Club
• İşte Bu Benim Masalım
• Şeref Bey
• Hükümsüz
• Master Chef Junior
• TolgShow Filtresiz


1. Hasan Can Kaya ile Konuşanlar


Konuşanlar

Platformda talkshow havasında ilerleyen birçok içerik bulunuyor. Bu içeriklerden biri de Hasan Can İle Konuşanlar. Bilenler bilir program ilk olarak Youtube kanalı üzerinden ilerliyordu. Daha sonra Exxen ile anlaşan program sahipleri Youtube kanalından eski videoları kaldırınca sosyal medyada çok fazla olay olmuştu. Programa Exxen dilinden kısa bir bakış atarsak;
Sunucu: Hasan Can Kaya
Tür: Komedi
YouTube’da kendine hatrı sayılır bir hayran kitlesi oluşturan Hasan Can Kaya’nın hazırlayıp sunduğu Konuşanlar programı hem eski hem de yeni bölümleriyle Exxen’de olacak. Program komediyi uzakta değil, insanların hayatlarında arıyor.


2. Skeç Skeç Komedi: Gibi


Gibi

Tüm Türkiye’nin Ölümlü Dünya, Cinayet süsü gibi filmler ile tanıdığı ve oldukça sevdiği komedi oyuncusu Feyyaz Yiğit ve diğer bir komedi oyuncusu Kıvan. Kılınç’ın başrollerinde yer aldıkları Gibi dizisi standart dizilere göre oldukça farklı bir ilerleyişe sahip. Birçok farklı skeçten oluşan komedi serisi şeklinde ilerleyecek olan dizi oyuncuları “gibi” yaparken, seyirciyi güldürmeyi planlıyor.
Oyuncular: Feyyaz Yiğit, Kıvanç Kılınç
Tür: Komedi


3. Yüksek Tansiyon: Fight Club


Fight Club

11 Profesyonel dövüşçünün bir evde kampa girmesinin ardından kendi aralarında heyecan dolu maçlar yapmalarını izleyeceğimiz Fight Club programı efsane dövüş sunucusu Bilgehan Demir tarafından sunuluyor. Sanıyorum ki Exxen içerisinde tansiyonu en yüksek program Fight Club olacak.


4. İşte Bu Benim Masalım


Bu Benim Masalım

Şarkılarını herkesin diline dolayan genç yıldız şimdide oyunculuk hünerlerini gösteriyor. Aleyna Tilki ve Cemal Can Seven’in başrollerini paylaştığı lise gençlik dizisi olan İşte Bu Benim Masalım özellikle teenageler tarafından platformda en çok beklenen ve merak edilen program. Lisede geçen bir gençlik dizisi olan İşte Bu Benim Masalım, müzik yarışmasına hazırlanan ama sahne korkusu olan bir genç kızın hikayesini anlatıyor. Elbette, lisede olmanın gençlerde yaratmış olduğu tüm duygular da bu hikayenin keyifli süsleri oluyor.
Oyuncular: Aleyna Tilki, Cemal Can Seven, Merve Sevin
Tür: Gençlik, Komedi


5. Şeref Bey


Şeref Bey

Hiç şüphesiz platformda bir yıldızlar geçidi oluşturan Şeref Bey dizisinin başrolünde usta oyuncu Haluk Bilginer Bulunuyor. Her biri birbirinden ünlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Şeref Bey dizisinin yönetmeni, Leyla ve Mecnun dizisinin de yönetmeni olan Onur Ünlü. Dizinin senaryo danışmanı ise Ali Atay. Hem güldüren hem de karakterler için üzülmenize neden olan Şeref Bey dizisi ile Haluk Bilginer’i seneler sonra bir dizide izleme şansı buluyoruz.
Oyuncular: Haluk Bilginer, Songül Öden, Şükran Ovalı
Tür: Komedi, Dram


6. Hükümsüz


Hükümsüz

Platform içerisinde gençlik dizisinden komediye, talk show’dan polisiye dizisine kadar birçok farklı türde içerik mevcut. Hükümsüz’de Exxen’in suç ve dram dizisi. Exxen’in dikkat çeken içeriklerinden biri olan Hükümsüz ülkemizde de her geçen gün bir yenisi yaşanan ve artık hiç kimsenin sabrının ve dayanma gücünün kalmadığı “Kadın Cinayetleri”ni konu alıyor. Dizinin yapımcılığı Mustafa Uslu üstlenirken yönetmen koltuğunda Ömer Faruk Sorak oturuyor.
Oyuncular: Burçin Terzioğlu, Hande Doğandemir, Alican Yücesoy
Tür: Suç, Dram


İpek İnceoğlu 1.142 gün önce

Sevdiğiniz dizileri yakından takip edin

Dizi sayısı

26684

Bölüm sayısı

716913