Netflix, en çok ses getiren dizilerinden biri olan Dark’dan sonra Biohackers isimli yeni bir Alman yapımı ile karşımızda. 20 Ağustos tarihinden itibaren platformda yerini alan dizi, gerilim, drama ve bilim kurgu öğelerini aynı çatı altında birleştirmektedir. Tekno dram türüne de dahil olan dizinin finanse edilmesini Dark yapımında yer alan şirketler üstlenmiştir.
Peki, bu kadar ses getiren ve eleştirmenlerden tam not alan Biohackers dizisinin konusu nedir? Gelin, yakından inceleyelim.

Biohackers Kadrosu


Biohackers konusu bir diğer Alman dizisi olan Dark gibi izleyicilerde büyük merak uyandırmaktadır. Senaryonun ana karakteri Mia isimli bir tıp öğrencisidir. Mia, Almanya’nın en iyi üniversitesinde eğitimine başlamıştır. Ancak Mia her ne kadar sıradan bir tıp öğrencisi olsa da buraya geliş amacı tamamen farklıdır. Kardeşi bilinmeyen bir sebepten vefat eden Mia, bu ölümün gerçek nedenini araştırmaktadır. Ancak Mia’nın kafasındaki en büyük şüphe, yaşadığı bu aile trajedisi ile okuldaki profesörünü birbirine bağlayan nedenlerdir.
Filmdeki önemli karakterler arasında Mia’nın oda arkadaşları olan Jasper ve garip olması ile bilinen Niklas da bulunur. Jasper, zeki bir biyoloji bölümü öğrencisidir. Arkadaşının etkisiyle Mia da biyolojik saldırı teknolojisine merak salar ve bazı yasadışı deneylere katılır. Ancak bu merakı onun açılmaması gereken sırların peşine düşmesine neden olur. Kendini biyolojik hack dünyasında kaybolmuş halde bulan Mia, yanlış ellerdeki biyolojik saldırının çıkarttığı sonuçları öğrenir ve arkadaşları ile kardeşinin intikamı arasında seçim yapmak zorunda kalır.
Netflix platformuna yeni giriş yapan bilim kurgu dizisi Biohackers’in kaç sezon olacağı henüz net değil. Dizinin ilk sezonu toplamda 6 bölümden oluşmaktadır. Ayrıca dizinin ilk 3 ve son 3 bölümü farklı yönetmenler tarafından çekilmiştir. Dizinin toplamda kaç sezon olacağı henüz belli olmasa da 1. sezonun başarısından dolayı 2. sezona da olumlu bakılıyor.

Biohackers Oyuncuları


Olağanüstü olayların yaşandığı Biohackers dizisi başarısını özgün senaryosuyla birlikte oyuncularına da borçlu. Tehlikelere karşı soğuk kanlı olmayı ve güçlü durmayı bizlere aktaran dizinin yukarıda da bahsettiğimiz gibi ana karakteri olan Mia’yı Luna Wedler canlandırıyor. Mia kardeşinin şüpheli ölümünün verdiği şüphe ile gerçeklerin peşinden gitmeyi vazife edinmiştir. İlgi çekici ve bir o kadar da tehlikeli olayları büyük cesaretle araştırmakta ve kıvrak zekâsı ile biyolojik saldırının eksik parçalarını aramaktadır.
Biohackers oyuncuları arasında bir diğer ana karakterler ise Mia’nın kendisi kadar yetenekli oda arkadaşları Jasper ve Nicklas’dır. Bu dizide de Dark’da olduğu gibi arkadaşlık, aile kavramlarının öneminin altı çizilmekte ve izleyicilere en gerçekçi şekilde aşılanmaktadır. Çoğu izleyici Biohackers dizisinin Dark etkisi yaratacağını düşünüyor. Bunun ana nedeni hem Dark hem de Biohackers’in bilim kurgu öğeleri barındırmasıdır. Ancak her iki dizi de senaryo açısından farklı yol izlemektedir. Buna rağmen bilim kurgunun filmlerde yarattığı büyülü ve esrarengiz hava her iki dizinin ortak noktası diyebiliriz.
35 1.269 gün önce

Sevdiğiniz dizileri yakından takip edin

Dizi sayısı

26684

Bölüm sayısı

716915