See Dizi Konusu Nedir?

Apple Tv+ için üretilen ve bir Amerikan dizisi olarak öne çıkan See, dram ve bilim kurgu kategorisinde yer alıyor. 2019 senesinin Aralık ayında ilk sezonu final yapan dizi için, izleyenler ikinci sezonu heyecanla bekliyor. Peki, See dizi konusu nedir? Dizideki oyuncular kimler? Detaylara birlikte göz atalım.

See Dizi Konusu Nedir?

See, Apple Tv+ için yayınlanan orijinal dizilerden biri. Kadrosundan senaryosuna kadar her anlamda güçlü olan bu dizide, Game of Thrones oyuncularından Jason Momoa başrolde. Momoa burada korkusuz bir savaşçı olan Baba Voss karakterine hayat veriyor. Dizinin senaryosu Steven Knight ve Francis Lawrence imzası taşıyor. Yönetmen koltuğunda ise Steven Knight bulunuyor. Diğer öne çıkan oyuncular ise Alfre Woodard ve Sylvia Hoeks diyebiliriz. Yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosuna sahip olan See, izleyiciler arasında oldukça popüler.

Dizi, kıyamet sonrası bir olayın, insan nüfusunun çoğunu öldürmesinden ve hayatta kalanları tamamen kör bırakmasından yüzyıllar sonraki zaman diliminde geçiyor. Görme özelliğini kaybeden insanlığın, yaşam savaşı verirken hangi yollar aradığı diziye konu oluyor. Toplum, etkileşim kurmak, avlanmak ve hayata devam edebilmek için farklı yollar deniyor. Yeni doğan ikiz bebeklerin görme özelliğinin olması, işleri biraz karıştırıyor. İlk sezon destansı kavgalar, yürek burkan sahneler ve izleyiciler açısından merak dolu gelişmeler yaşanmıştı.

See İkinci Sezon Ne Zaman Başlıyor?

See dizisi, birinci sezon finalini 6 Aralık 2019 tarihinde yapmıştı. İlk sezon bir patlama ile sona erdi ve bu durum önümüzdeki sezonda büyük güç çatışmaları başlatabilir. Yeni sezonun merak edilen bir diğer hikayesi de Baba Voss'un evlatlık kızını kurtarma serüveni ve bununla birlikte gelişen diğer olaylar...

Dizi ilk sezon 10 bölümden oluşmasına rağmen, ikinci sezonun 8 bölümde tamamlanacağı duyuruldu. Peki, See ikinci sezon hangi tarihte başlıyor? Dizi, 7 Kasım 2020 tarihinde izleyicilerle buluşacak.

See İkinci Sezon Karakterleri

Şu an kesin olmamakla birlikte, finale göre aşağıdaki karakterlerin yeni sezonda var olacağını söyleyebiliriz:

  • Baba Voss (Jason Momoa)
  • Maghra (Hera Hilmar)
  • Paris (Alfre Woodard)
  • Haniwa (Nesta Cooper)
  • Kofun (Archie Madekwe)
  • Kraliçe Kane (Sylvia Hoeks)
  • Boots (Franz Drameh)
  • Jerlamerel (Joshua Henry)

İyi seyirler!

dt 1.263 gün önce

Sevdiğiniz dizileri yakından takip edin

Dizi sayısı

26684

Bölüm sayısı

716915