5 Amazon Prime dizisi


Dünyayı kasıp kavuran Koronavirus yüzünden insanlar, vakitlerini genellikle evlerinde geçirmeyi tercih ediyorlar. Vakitlerinin önemli bir kısmını dizi veya film izleyerek geçiriyorlar. Dizi veya film izlememize olanak sağlayan Amazon Prime, Türkiye'ye özel fiyatıyla ülkemizde kullanıcısı sayısını baya bir artıracak gibi duruyor. Biz de bu eğlence platformunda mutlaka izlenmesi gereken beş Amazon Prime dizisini ele aldık.

Fleabag

Fleabag

Phoebe Waller-Bridge tarafından yazılan İngiliz televizyon dizisi olan Fleabag, 21 Temmuz 2016 tarihinde başlangıcını yaptı. Toplam iki sezondan oluşan bu dizi, son sezonunun son bölümünü 8 Nisan 2019'da tamamladı. IMDB puanı 8.7 olan bu dizi, yeni bir trajediden çıkmış bir kadının Londra'daki hayatını anlatıyor. Toplam 12 bölümden oluşan bu dizinin bir bölümü ortalama 26 dakikadır. Bölüm süreleri kısa ve sürükleyici olduğu için dizinin bittiğinin farkında bile olmayacaksınız.

The Boys

The Boys

Amazon dizileri arasında kesinlikle en iyilerden olan The Boys dizisi, ABD yapımı süper kahraman temalı bir internet dizisidir. IMDB puanı 8.7 olan bu dizi, güçlerini süistimal eden süper kahramanlara karşı savaşan The Boys isimli bir ekibi konu almaktadır. 26 Temmuz 2019'da ilk sezonu yayımlanan bu dizinin ikinci sezonu 4 Eylül 2020'de yayımlanmıştır. üçüncü sezonun da geleceği söylenmiştir.İlk sezonda 8 bölüm vardır. Diğer sezonlarda da 8 bölüm olacağı bilinmektedir. Dizinin bir bölümü ortalama bir saattir.

The Marvelous Mrs. Maisel

The Marvelous Mrs. Maisel

The Marvelous Mrs. Maisel, Amy Sherman-Palladino'nun geliştirdiği ve Rachel Brosnahan'ın başrolünde oynadığı Amerikalı dönem komedi-drama televizyon dizisidir. IMDB puanı 8.7 olan bu dizi, Amerikan komedisinin gelişimi hakkında tarihi ipuçları barındırıyor ve aynı zamanda dönemin kadın-erkek eşitsizliği konusuna da göndermeler de bulunuyor. Bu dizi şu an için 26 bölümden oluşmaktadır. Dizinin bir bölümü ortalama 45 dakikadır.

The Expanse

The Expanse

The Expanse, Daniel Abraham ve Ty Franck'ın roman serisine dayanan, Mark Fergus ve Hawk Ostby tarafından geliştirilen, Syfy'de yayınlanan Amerikan bilimkurgu televizyon dizisidir. Dizi 23 Kasım 2015'te Syfy'de ilk kez yayınlandı. Mart 2017'de Syfy diziye üçüncü sezon onayını verdi. Dizi Saturn Ödülü ve Hugo Ödülü adaylığı aldı. Mayıs 2018'de Syfy kanalı diziyi iptal etti. Daha sonra dizi Amazon videoya transfer edildi ve 4 sezon onayı aldı. 4 sezon 2019'da Amazonda yayınlandı. 46 bölümden oluşan bu dizinin bir bölümü ortalama 46-47 dakikadır. IMDB puanı ise 8.8'dir.

Dizinin konusu: Günümüzden 200 yıl sonrası... Deneyimli dedektif Miller, oldukça zengin bir ailenin kayıp kızını bulmak için bir uzay gemisi kaptanıyla iş birliği yapar. Olayı araştırdıkça kahramanlarımız, insanlık tarihinin en büyük komplolarından biri ile karşı karşıya olduklarını fark ederler.

Good Omens

Good Omens

Kıyametin adım adım yaklaşmakta olduğu bir dünya tasvirinin sunulduğu bir dizidir. Cennetin dünyadaki temsilcisi melek Aziraphale ile cehennemin dünyadaki temsilcisi Crowley konu ediliyor.

Neil Gaiman ve Terry Pratchett'in birlikte kaleme aldığı 1990 basımı Good Omens romanında uyarlanan dizinin oyuncu kadrosunda Michael Sheen, David Tennant, Jack Whitehall, Michael McKean, Miranda Richardson, Adria Arjona, Nina Sosanya, Ned Dennehy ve Ariyon Bakare yer alıyor. Sadece bir sezondan oluşan bu dizi, mutlaka izlemeniz gereken beş Amazon Prime dizilerinden birisi olmayı kesinlikle hak ediyor. IMDB puanı 8.1'dir. Bir bölüm ortalama 55-60 dakika arasındadır.

dt 1.257 gün önce

Sevdiğiniz dizileri yakından takip edin

Dizi sayısı

26684

Bölüm sayısı

716913