Netflix’in Heyecan Yaratan Yeni Dizisi: Away

Dijital medya alanında dünyanın en iyilerinden birisi olan Netflix, her geçen gün kullanıcılarını yepyeni yapımlarla tanıştırmaya devam ediyor. Bu yapımlar arasından bazıları kadrosuyla, senaryosuyla, işlediği konusuyla kullanıcıların beğenisini toplayarak büyük bir ses getirebiliyor. İşte bu yapımlardan birisi Away.

Away Dizisinin Konusu


Konu bakımından benzeri az olan dizi, Mars’a yapılan bir yolculuğu konu ediniyor. Bazı kullanıcılar tarafından aynı konuyu işleyen bir belgesel olan Mars’a benzediği iddia edilse de gayet özgün bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin hikayesi, astronot Emma Green’in, Mars’a gidecek olan ekibin başına getirilmesi ile başlıyor. Dizi, Emma Green’in bu yolculuğa çıkmak için arkasında kocasını ve ergenlik çağındaki kızını bırakmasıyla başlıyor ve Mars’a yolculuk esnasında yaşanan olaylar ile devam ediyor.

Dizinin başrol karakteri Emma Green, yıldız oyuncu Hilary Swank tarafından canlandırılıyor. Cast ekibinin bu konuda ne kadar başarılı bir seçim yaptığını dizi başlar başlamaz anlayabiliyoruz. Dizinin ilk sezonu 4 Eylül tarihinde Netflix üzerinden 10 bölümlük halde yayınlandı. **Away ikinci sezon** gelip gelmeyeceği, henüz netlik kazanmış bir konu değil fakat izleyicilerin dizi hakkında tepkileri gayet olumlu. Yapım şirketinin, izleyenleri üzmeyeceği ve ikinci sezonunu da çıkartacağı tahmin ediliyor. Eğer ikinci sezon yayınlanırsa, tahminlere göre 2021 yılının ikinci yarısında yayınlanacak.

Away Dizisinin Yapım ve Oyuncu Kadrosu


Away dizisi Andrew Hinderaker ve Jessica Goldberg’in kaleminden çıkarken, yönetmen koltuğunda ise Maymunlar Cehennemi, Batman gibi başyapıt haline gelmiş yapımlardan tanımakta olduğumuz, deneyimli yönetmen Matt Reeves oturuyor. Dizinin başrolü Emma Green, Hilary Swank tarafından canlandırılacak. Mars’a gidecek ekip içerisinde yer alan botanist Kwesi Weisberg ise Ato Essandoh tarafından canlandırılıyor. Öte yandan Hint astronot karakteri Ray Panthaki, Rus mühendis ve kozmonot olan Misha Popov ise Mark İvanır tarafından canlandırılıyor. **Away dizisi oyuncuları** bu şekilde oluşuyor.

Away dizisinin yaratıcılarına yakından baktığımızda Andrew Hinderaker’i, Penny Dreadful adlı drama ve korku türündeki diziden tanıyoruz.

Yazım ekibinin diğer üyesi Jessica Goldberg ise daha önce birçok kitap yazmış olan, oldukça önemli dizi ve film senaryolarının altında imzası olan bir isim. Öne çıkan yapımları; Deception, Path, Parenthood ve Refuge olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce başarılı işler çıkartmış olan Goldberg, bu yapımla da kariyerine gölge düşürmeyecek gibi duruyor.

Öte yandan yönetmen koltuğuna gözlerimizi çevirdiğimizde ise belki de yapımın en tecrübeli ve en önemli ismi Mat Reeves’i görüyoruz. Maymunlar Cehennemi: Savaş, Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti, Let Me In ve Cloverfield yapımlarında yönetmen koltuğunda oturmuş ve çok sevilen bu yapımlar sayesinde başarılı bir yönetmen olarak kabul görmektedir. Öte yandan yönetmenliğini yaptığı bir diğer film The Batman’in ise 2021 yılı içerisinde vizyona gireceği tahmin edilmekte.

Özetlemek gerekirse; Away, bir bilim kurgu dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin 10 bölümden oluşan ilk sezonu 4 Eylül tarihinde, Netflix üzerinden yayınlandı.
35 1.227 gün önce

Sevdiğiniz dizileri yakından takip edin

Dizi sayısı

26684

Bölüm sayısı

716913